A Hankook RCM Kupa rövid fennállásának legnépesebb mezőnye gyűlt össze a sorozat három hét múlva (október 10-12) esedékes idényzáró fordulójára, ahol nem kevesebb mint 17 1.5-os RCM Swift Racer sorakozik majd fel a rajtácson. Az újonnan érkezők egy jelentős része ráadásul nem csak vendégeskedni érkezik a Hungaroringre, hanem hosszabb távon tervez a dinamikusan fejlődő új magyar márkakupában.

Az újonnan csatlakozók közül kétségkívül a korábbi bajnok Bárkovics Zoltán a legnagyobb név. A boxutcában csak Bárkónak becézett pilóta 2012-ben a RCM Motorsport színeiben nyerte meg a Suzuki Kupát, majd egy év múlva úgy lett harmadik Nagy Dániel és Tassi Attila mögött, hogy egy fordulót kénytelen volt kihagyni a bajnokságból.

Bárkovics a rendkívül rutinos pilóták közé tartozik, aki kiegyensúlyozottan képes jó teljesítményt nyújtani. Ezt mutatja, hogy a bajnok cím megszerzése előtt kétszer is második volt az összetettben, egyszer Tim Gábor, egyszer pedig ifj. Ficza Ferenc mögött. Az itthoni sikerek mellett a nemzetközi porondon is kipróbálta magát, 2009-ben a Zsille Motorsporttal négy futamon állt rajthoz a SEAT León Európa-kupában, és kétszer is bekerült a pontszerzést jelentő legjobb nyolcba.Az idei évben sajnos nem tudta vállalni, hogy bajnokság egészére benevez, pedig a szíve nagyon húzta volna a versenypálya felé, ám az idényzárót nem tudta kihagyni, így ismét összecsaphat többek között korábbi legyőzőjével, Tim Gáborral (Apex Racing).

Nem ismeretlen az autósport világa Somogyi Márk számára sem, aki szintén a Hungaroringen mutatkozik be a gyorsasági szakágban. A pásztói születésű, de most már Budapesten élő pilóta a rali sprintből érkezik, ahol nemrégiben megszerezte élete első győzelmét. Márk édesapja többek között Benik Balázs és Turi Tamás navigátora volt a hazai rali élvonalban (utóbbival jelenleg is együtt versenyez), így számára szinte alap volt az autósport.Abari Annamária után egy újabb hölgy is bemutatkozik az RCM Kupában, a Hungaroringen Miss Vivien is próbára teszi magát az 1.5-ös Swifttel. Elsősorban gokartos tapasztalatokkal rendelkezik, bár már néhány teszten is túl van versenyautóval, a cél pedig kétségkívül a tapasztalatszerzés lesz, hiszen jövőre teljes szezont szeretne futni a bajnokságban.

És végül, de távolról sem utolsó sorban az idényzárón debütál a sorozatban György Gábor, akinek neve eddig inkább lánya miatt lehetett ismerős a magyar autósportot kedvelők számára. György Anett tavaly óta a Lotus Ladies Cup egyik pilótája, idén pedig már háromszor állt a dobogón, és negyedik az összetettben. Október második hétvégéjén apa és lánya egy rendezvényen versenyezhet, hisz a lotusos hölgyek is ott lesznek az év utolsó OB fordulóján.

Az említetteken kívül visszatér a mezőnybe Takács Balázs, aki az első fordulóban már bemutatkozott az RCM Kupában, azóta viszont nem találkoztunk vele a mezőnyben. Érdekesség, hogy Balázs korábban együtt gokartozott György Gáborral, és most az autós mezőnyben is összecsaphatnak.

A Hankook RCM Kupa mezőnye az idényzáró fordulón:

Apex Racing:  - Forrai Gábor - Tim Gábor

Proex:  - Miss Vivien

RCM Motorsport:  - Bárkovics Zoltán - Csuti László - Csuti Viktor - Elekfy Witold - György Gábor - Nagy Norbert - Somogyi Márk - Tassi Attila

Zengő Motorsport:  - Kismarty Gábor

Zsille Motorsport:  - Hatvani Bálint - Niels Langeveld - Mika Morien - Ronald Morien - Takács Balázs

Október 10-12 között tehát mindenkit szeretettel várunk a Hungaroringen, ahol a megszokott kettő helyet három futamon csapnak össze az RCM Kupa legjobbjai.