Szokás szerint a Hungaroringen zajló Szilveszter Rallye-val zárult a 2014-es autósportos szezon Magyarországon, és a szakág legjobbjai mellett idén is feltűnt jó néhány vendégművész. Érkeztek pályaversenyzők, terepralisok, és olyanok is, akik egyszerűen csak imádnak autózni, és jól bánnak a kormánnyal. A Hankook RCM Kupát hárman képviselték, az Apex Racing három pilótája, a bajnok Tim Gábor, a legjobb újoncként záró Forrai Gábor valamint Lévai Zoltán.

Tim számára ez volt az utolsó komolyabb megmérettetés a január második hétvégéjén esedékes Dubai 24 órás előtt, amelyen az RCM Kupa megnyerésének köszönhetően vehet részt, hiszen ez volt a sorozat fődíja. Az ETCC-t is megjárt versenyző egy BMW 325i-vel vágott neki a 12 szakaszos viadalnak, az itinert pedig Tímár Tamás olvasta neki.

Jól indultak a dolgok, a páros az első szakaszt követően harmadik volt a H5-ös kategóriában, a napot pedig a géposztály ötödik helyén zárta. A hajrára ismét visszakapaszkodtak a dobogóra, ám a legutolsó szakaszon eltört a féltengely a BMW-ben, és így végül az ötödik helyen zártak.

„Ilyen a rali. A második nap hatodik szakaszán tört el a féltengely, de végül sikerül valahogy bevánszorogni a célba. Először nagyon csalódottak voltunk, ám összességében elégedettek lehetünk, hiszen előzetesen az első 10-be kerülést tűztük ki célul, és végül ötödikek lettünk” – mondta Tim Gabi a verseny után.

A 2014-es év legjobb újonca, Forrai Gábor Simon Andrással az oldalán egy Nissan Sunny-val indult a Szilveszter Rallye-n, és végül sikerült megnyerniük a H4-es kategóriát. Az Apex Racing pilótája életében először indult rali versenyen, és egyből a dobogó tetejére állt a géposztályban.

Lévai Zoltán három hétvégén állt rajthoz idén az RCM Kupában, az hungaroringi versenyen pedig egy S1600-as Suzuki Swifttel indult Blaskovits Tamással az anyósülésben. A páros végül dobogóra állt a kategóriában, a harmadik helyet sikerült megszerezniük a H7 géposztályban.