Tim Gábor, a Hankook RCM Kupa 2014-es bajnoka, egy felejthetetlen élménnyel és egy óriási kihívással kezdte az újesztendőt. Az új magyar márkakupa megnyeréséért nem akármilyen fődíjat kapott, rajthoz állhatott a 2015-ös Dubai 24 órás autóversenyen. Az ETCC-t is megjárt bajnok korábban még soha nem indulhatott egész napos futamon, pláne nem a sivatagban, így izgatottan várta az új kalandot.

Óriási kihívás egy ilyen hosszú távú, éjszakai etapokkal is nehezített versenyen részt venni. Féltem tőle egy kicsit, de tudtam, nagyon sok tapasztalatot szerezhetek” – mondta az Apex Racing versenyzője.

Tim Gabi egy brit csapat, az APO Sport színeiben egy endurance versenyre felkészített Renault Clióval vágott neki a gyorsasági szezon évnyitójának; rajta kívül két fiatalabb és egy idősebb brit pilóta osztozott az autón. Helyzetüket nehezítette, hogy az egyik leglassabb kategóriába, az A2-be tartozott az autó, azaz rettenetesen kellett figyelni hátrafele is, hiszen néhány óra után szinte folyamatosan érkeztek a sok száz lóerős GT-szörnyek.

„Nagyon sok autó volt a pályán, összesen 95. Ennek még a fele is sok lenne; eddig még sosem versenyeztem ennyi ellenféllel. De a legrosszabb az egészben az volt, hogy egy alacsonyabb kategóriájú autónak sokszor sokkal nagyobb fénye volt, mint egy nagy kategóriás gépnek, és kellett pár kör, hogy ezt megszokjam.”

Maga a verseny sajnos rázósan alakult a korábban kategória harmadik helyet is szerző brit csapatnak. Alex Osbourne rögtön az elején kapott egy defektet, így egy kör után ki kellett állniuk, amivel rengeteg helyezést vesztettek. Tim Gabi a harmadik etapban szállt be először, és a 14. helyről sikeresen előrejött a 10.-re. A magyar pilóta az éjszaka során is autóba ült, ám addigra csapat túl volt még egy balszerencsén: ütköztek az egyik kategória társsal, de szerencsére nem történt nagyobb baj.

Gabi minden tőle telhetőt megtett, kiváló köröket autózott, és az A2-es géposztály hetedik helyén állt, amikor ismét átadta a volánt. Ám őt sem kerülte el teljesen a balszerencse, az etap vége felé ugyanis kapott egy defektet.

Az utolsó menetre öt órával a leintés előtt került sor, ám ekkor már olyan nagyon voltak a különbségek a kategórián belül, hogy csak az ellenfelek hibáiban bízhattak. Ráadásul a végén még nekik is volt okuk az aggodalomra, hiszen problémák támadtak a váltóval, és egy alkalommal a gázbovden is elszakadt. Az Alex Osbourne – Peter Venn – Tim Gábor – James May összeállítású egység végül a kategória hetedik ért célba.

„A nehézségek ellenére nagyon élveztem a verseny minden egyes percét, nagyon jól éreztem magam a csapattal, és ezúton is szeretném megköszönni a szponzoraimnak valamint az RCM Kupa szervezőjének, hogy részt vehettem ezen az eseményen” – zárta Gabi.

Saját teljesítményével is elégedett lehetett, hiszen a csapat egyik leggyorsabb pilótájának számított, fej-fej mellett hozták a leggyorsabb köröket Alex Osbourne-nal. Élete első 24 órás versenyén, ráadásul Dubaiban, ahol rettentő meleg van, és nagy a különbség az autók között, ez minden elismerést megérdemel.

„Azt hiszem, a problémák ellenére eredményes versenyt zártunk, Gabi pedig rendkívül értékes tapasztalatokkal gazdagodott. Óriási élmény volt az egész hétvége, hihetetlen, hogy mekkorát fejlődött az elmúlt évek során ez az esemény. Őszintén bevallom, nem kicsit irigykedtem Gabira. Az APO Sport egy rendkívül szimpatikus csapat, szinte családi vállalkozás, úgyhogy nagyon jó volt a hangulat, és profin tette mindenki a dolgát” – tette hozzá Csuti László, az RCM Kupa promótere, aki a helyszínen segített Tim Gabinak.

A bajnokság vezetősége jelenlegi is fontolgatja, mi legyen a 2015-ös szezon fődíja, ám ha marad a dubai vendégszereplés, az újra komoly vonzerőt jelenthet majd a pilótáknak.