Napról napra erősödik a Hankook RCM Cup 2015-ös mezőnye, és ez messze nem csak az indulók létszámára, hanem a társaság minőségére is értendő. A tavalyi élboly szinte teljes egészében együtt marad, és csatlakoznak hozzájuk olyanok is, akik korábban vagy éppen 2014-ben más sorozatokban küzdöttek a bajnoki címért.

Közülük való a 13 éves Benyó Máté, aki tavaly még a Swift Cup Europe sorozatban vett részt, méghozzá nem kevés eredménnyel, a magyar értékelésben a második helyet szerezte meg Balogh Bence mögött, és összesen négy futamon győzött a szezon során. A nemzetközi kategóriában kizárólag fiatal kora miatt nem vehetett részt. A kiváló autósportos felmenőkkel rendelkező diósdi pilóta idén már az RCM Cup rendkívül erős mezőnyében szeretne tovább fejlődni.

A motorsport szinte nem is volt kérdés számára, hiszen édesapja, Benyó Miklós háromszor nyert magyar bajnoki címet terepraliban, így aztán az sem véletlen, hogy Máté is a „sárban” kezdte ízlelgetni a sebességet. Három évesen már quadozott, később pedig édesapjának navigált terepraliban. 2012-ben és 2013-ban rali- majd autókrosszban is kipróbálta magát, és megindult a közeledés az szilárdabb burkolatok felé, hiszen rajthoz állt a gyorsasági másodosztályban.

Pályán a tavalyi második hellyel hívta fel magára a figyelmet, ám egyéb említésre méltó eredményei is vannak: háromszor volt junior quad bajnok, ralikrosszban magyar kupa második helyezett, autókrosszban pedig TAX/F kategória bajnok lett, illetve a magyar másodosztályú gyorsaság OB-t is megnyerte. Majd erre jött 2014-ben a Swift Cup Europe második hely.„A tavalyi szezon fantasztikus élményt jelentett, mivel nekem nagyon új volt elsőre a gyorsasági világa, és ezért elsősorban tanuló évnek szántuk. Ám végül nem várt eredménnyel zártuk a bajnokságot, és hihetetlen boldogok voltunk” – mesélte Máté.

Bár a Swift Cup Europe-ban erősebb, 1.6-os Suzukikkal lehet menni, az RCM Cup mégis előrelépés lesz Benyó Máté számára, hiszen a legjobb hazai fiatalok már tavaly is ebben a bajnokságban szerepeltek, kezdve Tim Gábortól, Nagy Dánielen át egészen Tassi Attiláig.

„Már a tavalyi év folyamán is nézegettem kívülről az RCM Cup versenyeit, és nagyon tetszett a mezőny, illetve az, hogy milyen kőkemény ugyanakkor sportszerű csatákat láttam. Egy nagyon-nagyon erős és nagyon-nagyon jó tanuló kategóriának tartom az RCM Cup-ot.”

Fiatal versenyzőként, bajnokságváltás után nem könnyű pontos célokat megfogalmazni, de Máténak azért vannak elképzelései.

„Igazából még keveset gondolkoztam azon, milyen helyre várnám magam, de ha most mondanom kéne egy számot, akkor az első 6 közé kerüléssel nagyon-nagyon elégedett lennék. Nyílván a célom az, hogy minél magasabbra tornásszam fel magam.”

Máté márciusban kezdheti meg az autós felkészülést a 2015-ös szezonra, és a lehető legtöbb kilométert szeretné megtenni a kocsival, hiszen riválisainak jelentős része már ismeri az 1.5-ös RCM Swift Racert. Addig is marad az edzőterem, és a tervek szövögetése. Merthogy hosszú távon neki is a nemzetközi szereplés a cél, a csúcs pedig a WTCC vagy DTM lehetne.