Véget ért a Hankook RCM Cup 2015-ös évadjának első időmérő edzése, amely bizonyos szempontból nem, más szempontból viszont óriási meglepetést hozott. A pole pozíciót az első futamra az Apex Racing versenyzője, Tim Gábor szerezte meg; az RCM Cup címvédője 2:22.914-es idővel végzett azt élen. Máris megkezdődött a rivalizálás közte, és egy másik korábbi bajnok, a George Racing Teamhez igazolt Nagy Dániel között, aki mindössze hét ezreddel kapott ki tőle.

Az igazi szenzációt viszont a bajnokság egyik újonca, Báldi Gergő okozta, aki élete első autós időmérőjén a második időt érte el. Gergő néhány hónapja a B3 Racing tehetségkutató programján keresztül került be a bajnokságban, és egyből villantott egy nagyot. Az más kérdés, hogy sajnos mégsem indulhat el a harmadik kockából, mivel az autójában valami műszaki rendellenességet találtak.

Így a holland Mika Morien (Zsille Motorsport) startolhat majd a második sorból, és a WTCC valamint az ETCC-t is megjárt Nagy Norbert (RCM Motorsport) áll majd mellette. Tassi Attila (RCM) végül az ötödik rajthelyet szerezte meg, aki egy kisebb hibát követett el az időmérőn, pedig a szabadedzéseken az egyik leggyorsabb volt, tehát ennél több is van benne.

A hölgyek versenyét György Anett (George Racing Team) nyerte, aki abszolútban a 14. helyen zárt.

„Voltak kisebb problémánk az autóval, tegnap, annyira pattogós volt, hogy az egyik váltónk bánta. A srácoknak viszont sikerült megoldaniuk az időmérő előtt, 19-re húztunk lapot, és végül 21-ünk lett. Örülök, hogy sikerült megnyerni az időmérőt” – fogalmazott Tim Gábor.

„Eddig csak gokarttal versenyeztem, de azt is amatőrben, úgyhogy kicsit meglepett ez az eredmény. A srácok egy tip-top autót tettek alám, amiért nagyon hálás vagyok. Az edzéseken azt láttam, hogy szerencsére stabilan tudom hozni a jó időket, ezért bízom benne, hogy a versenyen is az első öt környékén végezhetek” – tette hozzá Báldi Gergő.

Az első verseny szombaton 10:40-kor rajtol a Hungaroringen.