Holland egyeduralmat hozott a Hankook RCM Cup első napja a Szlovákiaringen, a bajnokságba visszatérő Niels Langeveld ugyanis először mindenkinél gyorsabbnak bizonyult az időmérő edzésen, majd késő délután az első versenyt is megnyerte. A Zsille Motorsport pilótája tavaly két hétvégén indult a bajnokságban, idén viszont eddig leginkább Tijmen Heinót segítette a boxutcából.

A felvidéki pályán azonban kiemelten nagy jelentőséget kap a szélárnyékozás, így Langeveld a visszatérés mellett döntött, hogy ily módon is honfitársa segítségére legyen. Tijmen végül kilencedik lett, Langeveld viszont megszerezte a pole pozíciót, igaz, mindössze 58 ezreddel győzte le az egyre jobb formába lendülő Nagy Dánielt (George Racing Team). Mögöttük az RCM Cup két fiatalja, Tassi Attila (RCM Motorsport) és Mika Morien (Zsille) végzett. Jó szélárnyék híján viszont nem sikerült acélosra az időmérő a címvédő számára; Tim Gábor csak a hatodik rajtkockát szerezte meg.

Az Apex Racing pilótája azonban a szombat délutáni futamon visszavágott, és megmutatta, ha van ki mögé bebújni, továbbra is az egyik leggyorsabb a mezőnyben. Tim nagy küzdelemben hamar előre verekedte magát, sőt, egy rövid ideg még vezette is a versenyt, és végül a második helyen zárt, Langeveld mögött.

A bajnokság szempontjából így is kiválóan alakultak a dolgok az ETCC-t és a Dubai 24 órást is megjárt versenyző számára, hiszen legnagyobb riválisa, Nagy előtt ért célba (Dani harmadik lett), azaz egy picit megint növelni tudott az előnyén az összetettben, és már 27 ponttal vezet. Ráadásul a fordított rajtrács miatt vasárnap Nagy elől indul majd a második futamon.

Elvesztette viszont a harmadik helyet Nagy Norbert, az RCM Motorsport versenyzőjét ugyanis csak tízedikként intették le, míg riválisa, Mika Morien a hatodik helyen zárt.

A hölgyek versenyében György Anett ezúttal nem kapott ellenfelet, így besöpörte a 10 pontot, az újoncok között viszont folytatódik a kiélezett meccs, Rijeka után Báldi Gergő (B3 Racing) egyhuzamban másodszor is legyőzte a kategóriát vezető Morient.

A második futam vasárnap 14:20-kor rajtol, de előtte 11:50-kor még tartanak egy bemelegítő edzést a Hankook RCM Cup mezőnye számára.