Szinte még fel sem fogta a Hankook RCM Kupa mezőnye, hogy közel hatvanezer néző előtt csatázhatott a hungaroringi WTCC hétvége keretei között, máris itt az újabb adrenalin bomba, a fiúk ismét a Túraautó Világbajnoksággal turnéznak, ezúttal a Szlovákiaringen. Mivel Michelisz Norbi számára nem sikerült felhőtlenül a haza hétvége, a Budapesttől mindössze 150 kilométerre található felvidéki pályán is rengeteg magyar szurkolóra lehet számítani.

A pénteki napon két 25 perces szabadedzés és egy félórás időmérő várt a mezőnyre, ám a srácok dolgát komolyan megnehezítette, hogy a zsúfolt program miatt a két FP-t együtt teljesítették a magyar és a szlovák bajnokság komplett túraautós felhozatalával. Mindez a gyakorlatban azt jelentette, hogy a 120 LE-s RCM Swift Racerek úgy próbálgatták a beállításokat és az íveket, hogy közben 400-500 LE-s GT-s Porschék kerülgették őket. Az első szabadedzésen ráadásul egy kiadós eső is beszállt plusz élményfaktorként.

Az RCM kupás srácok ennek ellenére próbálkoztak becsülettel. Az első szabadedzést Nagy Dániel (RCM Motorsport) nyerte Hatvani Bálint (Zsille Motorsport) és Csuti László (RCM) előtt, a másodikon pedig Nagy, Hatvani, Tim Gábor (Apex Racing) volt a sorrend.

Késő délutánra maradt a nap legfontosabb esemény, az időmérő edzés, amelyen már csak a többi suzukis mezőnnyel kellett közösködni. Az egyre jobb formába lendülő Hatvani ezúttal is kitett magáért, és egyhuzamban másodszor is megszerezte polet. Tassi Attila (RCM) lett mögötte a második, aki elég zaklatott időszakon van túl. Egy hete a Hungaroringen csúnyán összetörte az RCM Swift Racer-t, a futamokon csak csereautóval állhatott rajhoz. Az RCM Motorsport szerelői viszont éjt nappallá téve dolgoztak a héten, és három nap alatt gyakorlatilag újjáépítették az autót, amit Ati egy első soros rajthellyel hálált meg.

Mögülük a címvédő Nagy Dani és az összetettet vezető Tim Gábor várja majd a rajtot, míg a harmadik sorból a Csuti-fivérek indulhatnak. A Gentleman kupában Kismarty Gábor végzett az élen, az újoncok versenyét pedig Forrai Gábor nyerte.

Az első futam rajtsorrendje:Az első versenyre szombaton 16:15-kor kerül sor a Szlovákiaringen.